GameShop
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GameShop

Game Shop:I want you :))

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Max Payne 2 [Torrent !!!]

2 posters
YazarMesaj
DeNn
Admin
Admin
DeNn

Rep Puan : 0

Max Payne 2 [Torrent !!!] Empty
MesajKonu: Max Payne 2 [Torrent !!!]   Max Payne 2 [Torrent !!!] Icon_minitimePaz Şub. 07, 2010 9:34 pm

Max Payne 2 [Torrent !!!] Max-payne-2-929df

Max Payne`i artık tanımayanınız yoktur sanırım. Onu hepimiz kaybedecek birşeyi olmayan adam olarak tanıdık. İlk oyunun çıktığı dönemlerde Matrix`in popüler olması sayesinde, kullandığı Bullet-Time sistemi ile Max Payne gerek PC, gerek PS2 veya Xbox, çıktığı tüm platformlarda çok başarılı olmuştu. Peki ya oyunun devamı olan Max Payne 2: The Fall Of Max Payne aynı başarıyı yakalayabiliyormu? Sorunun cevabı hem evet, hem hayır. Kısa ve net olarak bunu açıklamamız gerekirse, sorunun cevabı en azından PS2 versiyonu için hayır. Oyunu belkide ilk kez PS2`de oynayacak olanlara başta hoş görünebilir, fakat oyunu önceden PC`de oynayıp bitirmiş birisi olarak, PS2 versiyonunun son derece başarısız bir port olduğunu söylemek zorundayım. Zaten sonradan port şeklinde PS2`ye uyarlanan oyunların genel kaderi bu olsa gerek, bu nedenle ben bu oyuna PS2`nin bir eksisi olarak bakmıyorum. Sonuç olarak PlayStation 2 hem PC hemde X-Box`tan son derece farklı bir sisteme sahip, ve bu sistemi sonuna kadar kullanabilen sayılı firma var (Konami, Polyphony Digital Inc. gibi) ve Max Payne 2 sanki PS2`de çalışmamak için yapılmış gibi sanki.

Oyun

İlk oyunu oynayanlar az çok Max Payne 2`nin nasıl olacağını tahmin edebilirler, fakat bilmeyenler için; oyunumuz kısaca bir third person-shooter tarzında, bu oyunu diğer third person-shooter`lardan ayıran başlıca özellik bullet-time belkide. Oyunun senaryosunun genel olarak değişik, ve çizgi roman tarzı ara sahneler ile işlenmeside başka bir özelliği oyunun. Oyunda ana karakterimiz, yeni suratı ve imajı ile yine Max Payne, fakat konunun ilerleyişi içersinde bazı bölümlerde Mona Sax olarakta oynayabiliyoruz. İki karakter arasında belirgin bir fark yok, Mona`nın bir kaç akrobatik hareketi dışında kontrolleri ve özellikleri tamamen aynı. Son olarakta oyunumuzun adındanda anlaşılacağı gibi romantik, vede acıklı bir konusu var.

Grafikler

Max Payne 2`nin grafikleri muhteşem demek isterdim, ama maalesef PC versiyonunun incelemesini yapmıyorum. Gerçektende oyunun PC`deki grafikleri, texture`lar, efektler, herşeyi ile göz alıcı, Fakat PS2 versiyonu orjinaline göre çok eksik, ve hatta PS2`deki nerdeyse bütün oyunlardan daha kötü gözüküyor diyebilirim. (Bazı bölümlerde PlayStation 1 ayarında kaplamalar görünce resmen şok oldum) Karakter modellerinin detayı çok düşürülmüş, etraftaki objelerin sayıları azaltılmış, dinamik gölgeler kaldırılmış ve kaplamalar genelde maalesef kusmuk kalitesinde ( =) ) diyebiliriz. Bütün bu görsel eksilere rağmen oyun hala bazı noktalarda inanılmaz derecede yavaşlayıp sizi çileden çıkarabiliyor, buda başka bir eksi. Neyseki oyunda kullanılan Havok Engine, PS2`de değişime uğramadan kullanılmış, patlamalarda etrafa saçılan objeler, etrafta uçan cesetler ile oyuna biraz heyecan ve görsellik katabiliyor.

Ses

Karakter seslendirmeleri, silah sesleri, patlamalar, bullet-time`dayken seslerin yavaşlaması ve boğuk bir hale gelmesi ile, en azından oyunun ses konusundaki başarısı PS2 versiyonundada var. Yinede bazı ses efektlerinin ve konuşmaların kesildiğini farkettim. Oyunun çok fazla müziği olmasada, atmosferine uygun ve yeterli. Oyunda ilerlerken TV`lerde izleyebileceğiniz bazı diziler (Lord & Ladies, Dick Justice; vs.) gerçektende güzel düşünülmüş vede komik.

Son söz

Max Payne 2 güzel bir oyun, ilk oyuna göre belki daha kısa ama pek çok yeni özellik ile geliyor. Maalesef bunların çoğu grafiksel yenilikler ve oyunun PS2 versiyonu sıradan, ve hata PS2 standartının çok altında gözüküyor. Sonuç olarak eğer yeterli bir bilgisayarınız varsa, hiç düşünmeyin ve bu oyunu PC`de oynayın, Xbox versiyonu`nun bile PC`ye göre eksikleri var, ama PS2 versiyonundan çok daha iyi gözüküyor en azından, nede olsa Xbox, PC`ye daha yakın bir sistem. Oyunu PS2`ye aktarırken maalesef en baştan başlamak yerine kabaca aktarmışlar, bunun sonucundada kötü demek istemiyorum ama çok sönük bir oyun olmuş Max Payne 2 PlayStation 2`de. Frame rate`in zaman zaman inanılmaz düşmesi nedeni ile, auto-aim`i kapamayı aklınızdan bile geçirmeyin derim ben. Ayrıca oyunu bitirdikten sonra PC`de çıkacak Max Payne 2 modlerıda olmadığı için tekrar oynamak gibi bir isteğiniz pek olmaz bence. (Dead Man Walking adında arena tarzı survival ve New York time gibi zamana karşı yarışma modları olsada bunlar pekte insanı oyalayacak şeyler değil. Eğer PS2 dışında bu oyunu oynayabileceğiniz bir sistem yoksa alın oynayın, beğenmezseniz değiştirin.

İşte genel bilgiler...

Screenshot:
Max Payne 2 [Torrent !!!] Imgmax%20payne%202:%20the%20fall%20of%20max%20payne2

Max Payne 2 [Torrent !!!] 1206631711_maxpayne2-17

Max Payne 2 [Torrent !!!] Max_Payne_2001_Shot_17

Max Payne 2 [Torrent !!!] W7edyw

Trailer:

Sistem Gereksinimleri:

Windows 98/ME/2000/XP
1Ghz Pentium 3/Athlon or 1.2Ghz Celeron or Duron
32MB DirectX9 uyumlu ekran kartı (+hardware transform & lighting)
256MB Ram
Hard Disk'te 1.7 GB Boş Alan

Link:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Rar Şifresi:[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İi eğlenceler... afro
http://gameshop.yetkinforum.com
FerhatoruS
Yeni Oyuncu
Yeni Oyuncu

Rep Puan : 5

Max Payne 2 [Torrent !!!] Empty
MesajKonu: Geri: Max Payne 2 [Torrent !!!]   Max Payne 2 [Torrent !!!] Icon_minitimePtsi Kas. 29, 2010 12:12 pm

Telif Hakkı !

Max Payne 2 [Torrent !!!]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» PS2 - Max Payne 2 - The Fall Of Max Payne
» Far Cry 2 [Netload ve Torrent]
» Tekken 6 [Torrent !!!]
» Prototype [Hotfile ve Torrent Link]
» God Of War Chains Of Olympus [Torrent Link!!]